Altered Carbon’un Yeni Oyuncusu Belli

Altered Carbon
Altered Carbon’un Yeni Sezon Oyuncusu Belli Oldu / Kurmaperver

Senaryosu Richard K. Morgan’ın bilim kurgu romanından uyarlanan ‘Altered Carbon‘ dizisi, 2 Şubat 2018 tarihinde Netflix tarafından yayın hayatına başlamıştı. İlk sezonu on sekiz bölüm süren dizi, eleştirmenler tarafından da olumlu notlar almıştı. Ama ikinci sezonu hakkında bir türlü gelmeyen ve merak içerisinde bekleyen gelişme, sonunda gelmiş oldu. ‘Altered Carbon‘un ikinci sezonu onay aldı ve ardından yeni sezonun baş rolünde kimin olacağı da netleşti.

Dizinin ana karakteri Takeshi Kovacs karakteri aslında baba tarafından Slav, anne tarafından da Japon‘dur. Özel kuvvetlerde bir asker olduktan sonra farklı bedenlerde görevler yapmıştır hep. Daha sonra kaçak durumuna düşmüştür. Yakalandıktan sonra da yıllarca uyutulmuştur. Ve bir başkasının bedeninde yeniden uyandırılmıştır. İşte bu bedeni ilk sezonda on sekiz bölüm boyunca Joel Kinnaman canlandırmıştı. İlk sezonun son bölümünde başka bir bedene geçip kendi kişisel arayışına gitmişti. Geçtiği bu başka bedeni de kimin canlandıracağı netleşti.

İkinci sezonda Takeshi Kovacs rolünü Anthony Mackie canlandıracak. Kendisini çizgi roman sevenler, yakından tanımaktadır. Marvel Comics sinema evreninde, Captain America‘nın kankası Falcon‘u yani Sam Wilson‘ı canlandırmaktadır.

Yazar: Mehmet Arca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: