Bandai: Symbiote Spiderman Geliyor

Bandai firması, 1950 yılında kurulan ve Japonya merkezli bir oyuncak ile video şirketidir. Aynı zamanda dünyanın üçüncü büyük oyuncak üreticisidir. Şirketin merkezi de Tokyo‘nun Taito semtinde yer almaktadır. Ama Bandai‘nin koleksiyoncularda ve özellikle 80’li, 90’lı yılların gençlerinde yeri ayrıdır. Günümüzdeki birçok oyun şirketlerinin ve figür şirketlerinin kurucuları bile gençken Bandai ile içli dışlı olmuştur desek yeridir. İşte, herkese ilham veren ve halen de vermeye devam eden bu firma, S. H. Figuarts ile başarılı işlere imza atınca S. H. Figuarts hayranları için yeni haberimiz ile karşınızdayız.

Bandai: Symbiote Spiderman Kasım Ayında Yolda

Bandai‘nin Meisho Manga serisinden yeni bir figürümüz geliyor. Hem de baya sevilen bir karakterin cidden de çok farklı ve farklı olduğu kadar da bir o kadar mükemmel bir figür. Marvel Comics‘in haylaz erkek çocuğu Spiderman‘i Bandai etiketiyle göreceğiz. Ve o kadar ile de kalmıyor. En karanlık, en sert ve en sıra dışı hali olan Symbiote tarzıyla göreceğiz.

Peki, bu kadar mı? Tabii ki de değil. Yanında beş kavanoz bal da geliyor. Şaka bir yana bir de samuray kıyafetleri ile dikilecek karşımıza. Kıyafetin ve figürün tasarımı gerçekten mükemmel olmuş. Figüre de gerçekçi bir karanlık hava katmış. Batman ile kapışır desek yeridir bu karanlık hava konusunda. Samuray kılıçları mevcut ama örümcek ağı yerine samuray zincirleri olması da baya hoş bir hareket olmuş. Kasım ayında siparişe açılacak olan figürümüzün fiyatı da 90 Dolar olacak. PVC ile yapılmış figürümüzün ebatı da 19 cm.

Yazar: Mehmet Arca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: