Batwoman Rolü Ruby Rose’un Oldu

BatwomanBatwoman karakteri, DC Comics evreninde özellikle de Batman evreninde önemli bir yere sahiptir. Kızıl saçları ve kızıl yarasa amblemiyle nice işlere el atmıştır. Bu karakterimiz lezbiyen olmasıyla da bilinmektedir. Haberimize gelirsek eğer CW kanalı biliyorsunuz ki kendi DC Comics dizi evrenini oluşturmuştu. Bu evrende de ‘Arrow‘, ‘Flash‘, ‘Legends Of Tomorrow‘, ‘Supergirl‘, ‘Constantine‘ ve ‘Black Lightning‘ dizileri ve bu dizideki karakterler yer alıyordu. Bunların arasın yeni sezonda bir yenisi daha eklenecek. Kendisi de Batwoman.

BatwomanBatwoman ile beraber Gotham Şehri‘ni de görecekmişiz. Tabii gözler hemen Batman‘e gidiyor haliyle. Gotham Şehri olursa Batman olmaz mı hiç diye. Ama CW yöneticisi Mark Pedowitz, yaptığı açıklamada, Batman karakterinin kanalda yayınlanan hiçbir dizide görünmeyeceğini iletti ve ‘Batman zaten Arrowverse’de var olan bir karakter çünkü geçtiğimiz sezon Oliver Queen bir noktada ondan bahsetti. Ve eğer dizi gerçekleşirse Batwoman da Gotham’da yaşıyor ancak bu noktada da Batman’i gösterme gibi bir planımız yok. şeklinde ilave de etti.

Batwoman

 

Dizinin pilot bölümünün senaryosunu Caroline Dries ile Greg Berlanti yazarken yeni bir haber daha geldi. Batwoman karakterini canlandırması için bir oyuncu ile anlaşıldı. Bu oyuncu da Avustralyalı model olan ve ayrıca DJ’lik de yapan otuz iki yaşındaki Ruby Rose oldu.

Ruby Rose, daha önce ‘Dark Matter‘ ile ‘Orange Is the New Black‘ dizilerinde ve ‘Resident Evil: The Final Chapter‘, ‘xXx: Return of Xander Cage‘, ‘John Wick 2′, ‘Pitch Perfect 3’ ile ‘The Meg’ filmlerinde rol almıştı.  

Yazar: Cengizhan Babacan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: