Beşiktaş CS:GO Takımı Kurdu

Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile karşınızdayız. CS:GO yani uzun ismiyle Counter-Strike: Global Offensive tarafında geçen günlerde iki tane bir ilk yaşandı. Çünkü ilklerin takımı olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, eSports tarafında iki ilke birden imza attı. Bu yaşanılan ilklerden bir tanesi CS:GO tarafında bir takım kuran ilk spor kulübü olması olurken, diğeri de bu kurduğu takımı beş kadından oluşturmasından dolayı da CS:GO kadın takımı kuran ilk spor kulübü olması oldu. Beşiktaş Jimnastik Kulübü, böylece CS:GO Female arenası için kadrosunu oluşturmuş oldu.

Takımdaki beş adet kadın oyuncu Hollanda, İsveç ve Rusya vatandaşlarından oluşuyor. Takımın kadrosunda ise Anastasia KhlobystinaKr4sylya, Ksenia KluenkovaVilga, Julia KiranJuliano, Petra StrokerPetra ve son olarak da Zainab Turkie – zAAz beşlide yer alıyor.

Beşiktaş
Beşiktaş CS:GO Takımı Kurdu

Beşiktaş’tan Gelen Resmi Açıklama

“Geleneksel sporun yanı sıra elektronik sporlarda da ilklerin öncüsü olan Beşiktaşımız, Türkiye’de CS:GO sahnesine adım atan ilk spor kulübü oldu.

Beşiktaşımız aynı zamanda bu hamlesiyle dünya çapında kadın CS:GO takımı kuran ilk spor kulübü unvanının da sahibi oldu.

Kulübümüz, dünyanın en iyi kadın CS:GO takımları arasında gösterilen RES Gaming’in kadrosunu bünyesine kattı. Daha önce Dynasty Gaming organizasyonu ile katıldıkları altı büyük turnuvanın dördünü kazanmayı başaran kuvvetli ekip, rotasını RES Gaming’e çevirmişti. Takım, Kopenhag ve Katoviçe’de düzenlenen iki büyük turnuvada ikinci ve üçüncü olarak RES Gaming çatısı altında da parlamaya devam etti. Kulübümüz uzun süredir bir arada oynayan tecrübeli kadronun tamamını transfer ederek CS:GO sahnesine güçlü bir giriş yapmış oldu.

İsveç, Hollanda ve Rusya doğumlu oyunculardan kurulu Beşiktaş Kadın CS:GO Takımı, antrenmanlarına hız kesmeden devam ediyor. 21-22 Temmuz tarihlerinde Avrupa’nın en prestijli festivallerinden Girl Gamer’da mücadele edecek siyah-beyazlıların rakipleri Team Singularity, Team Dignitas ve eParadise olacak.

Yeni sezonda uluslararası turnuvalarda boy gösterecek Beşiktaş Jimnastik Kulübü Esports Kadın CS:GO takımı kadrosu şöyle;

Zainab ‘zAAz’ Turkie

Julia ‘Juliano’ Kiran

Petra ‘Petra’ Stroker

Anastasia ‘Kr4sylya’ Khlobystina

Ksenia ‘Vilga’ Kluenkova”

 

Yazar: Mehmet Arca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: