Comikon İstanbul 2018′ Yaklaşıyor

Comikon İstanbul 2018‘ için geri sayım başladı. Bu seneki teması ‘İlham Ver!‘ olan etkinliğimizin tarihleri ise 28 Eylül, 29 Eylül ve 30 Eylül 2018 olacak. Çizgi roman ve Geek camiasından birçok konuşmacının da bulunacağı etkinliğin yapılacak yeri de Caddebostan Kültür Merkezi seçildi. Bilet fiyatları ise Öğrenci (Tek Gün) 25 TLNormal (Tek Gün) 40 TLÖğrenci COMBO (3 Gün) 65 TL, Normal COMBO (3 Gün) 100 TL

Çizim ve Cosplay üzerine atölyeler de Comikon İstanbul 2018’de de olacak. Ama etkinlik, bunlarla sınırlı değil tabii. Etkinlikte ‘Anisong Grand Prix” adıyla bir şarkı yarışması düzenlenecek. İlk üçe girenlere ‘One Piece‘, ‘Bleach‘ ve ‘Naruto‘ ürünleri hediye edilecek. Şarkı yarışmasına başvuru yapmak için burayı tıklamanız yeterlidir.

Comikon

Çizgi roman senaryosu, çizgi roman projesi, kısa animasyon film, konsept sanat projesi için de başvurular devam ediyor. Bununla alakalı Japon Sanat Merkezi‘nde gelen açıklama ise şu şekildedir:

Sevgili sanatçılar,
İlki çok başarılı geçen ComiKon – İstanbul festivalinin ikincisini 28-30 Eylül 2018 tarihleri arasında “İlham Ver!” temasıyla düzenliyoruz. Çizgi ile hikaye anlatmanın önemine inanıyor ve katılımcıların bir yandan eğlenirken, bir yandan da öğreneceği çok sayıda etkinlik hazırlıyoruz. Bu kapsamda ülkemizde Çizgi Roman, animasyon, illüstrasyon, konsept tasarım alanlarının teşvik edilmesi ve bu alanda çalışan yaratıcı sanatçıların başarılı işlerinin takdir edilmesi amacıyla COMİKON 2018 Festivali dahilinde “Çizgi Roman Projesi, Çizgi Roman Senaryosu, Konsept Sanat Projesi ve Kısa Animasyon Film” dallarında “COMİKON ÖDÜLLERİ” verilecektir. Festival dahilinde ayrıca bu alanlarda faaliyet gösteren tüm tarafları bir araya getirerek tanıtmak amacıyla “COMİKON 2018 Yearbook” kataloğu yayınlanacaktır.
Sizleri de aramızda görmek dileğiyle…
ComiKon’18 Organizasyon Komitesi adına
Dr. Erdal Küçükyalçın
JAPON SANAT MERKEZİ

Etkinlik Adresi: Caddebostan Mahallesi, Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11, 34728 Kadıköy/İstanbul

Haberi Yazan: Mehmet Arca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: