Göz Kamaştırıcı Dazzler Karşınızda

Dazzler yani Allison Blaire, sesi ışığa dönüştürme özelliğine sahip bir mutanttır. Aynı zamanda oldukça yetenekli bir şarkıcıdır fakat süper güçleri onu kahramanlık yapmak zorunda bırakır.

Allison Blaire’in sanatçı annesi ve hukukçu babası arasında fikir ayrılıkları vardır, dolayısıyla annesi de Allison Blaire çok küçükken evden ayrılmıştır. Allison Blarie’i de babası büyütmüştür.

Müzik konusunda çok yeteneklidir. Fakat buna karşılık babası tutucu bir karakterdir ve Allison Blaire’in müzikle uğraşmamasını ve kendisi gibi hukuk okumasını ister . Onun yeteneğini bir tek anneannesi desteklemektedir.

Dazzler
Göz Kamaştırıcı Dazzler Karşınızda | www.kurmaperver.com | Geek Platformu

Lisede bir dans gösterisinde sahneye çıktığında mutant güçleri ortaya çıkmış, güçlerinin farkına varmamaları için izleyen herkesi geçici olarak kör etmek zorunda kalmıştır. Senelerce mutasyonunu saklamaya çalışmış, bu yüzden de babasıyla biraz arası açılmıştır. Mezun olurken babasına hukuk okumak istemediğini, müzikle ilgileneceğini söyler ve öyle yapar. Zaman geçtikçe kariyerinde yükselir ve özel güçlerini kontrol altında tutmayı öğrenir.

Dazzler, 80’li yıllarda Casablanca Records’ın Marvel’den reklam amaçlı bir karakter oluşturmasını istemesiyle ortaya çıkmıştır.

 

Yazar: İlkay Alikaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: