Gölgelerin Gücü Adına: He-Man

Prens Adam, görünüşte Eternia gezegeninin umursamaz ve dikkatsiz bir prensidir. Ama aslında Eternia‘nın cesur şampiyonu, evrenin en güçlü adamı olan He-Man‘dir. En güvendiği arkadaşı Battle Cat yani Atılgan ve Masters Of The Universe ile birlikte Skeletor ile diğer kötü güçlere karşı savaşır.

He-Man, Grayskull Kalesi‘nin ana savunucusudur. Kalenin sırlarını ele geçirememesi için de sürekli Skeletor ile de savaşır. Prens Adam, He-Man‘e dönüşeceği zaman bunu gizli olarak yapar. Çünkü kimliğini gizli tutmak istemektedir.

Gölgelerin Gücü Adına: He-Man

He-Man’in Özellikleri

He-Man, gücünü de Grayskull Kalesi‘nin sihirli güçlerinden alır ve kahraman kimliğine buluştuğu zaman şu güçleri elde eder:

1 – Güç: Ana gücü, insan gücünün kat be kat üstünde olan beden gücüdür. Bu gücün limiti bilinmiyordur fakat yüz tona kadar olan bir ağırlığı kaldırabilir. Bir macerasında Grayskull Kalesi‘ni tek başına yerinden kaldırmıştır. Dağları yerinden oynattığı da görülmüştür. Bir başka macerasında da Hordak ile savaşırken Ay’ı çıplak elleriyle yörüngesinden dışarı çıkarmıştır. Tehlike geçtikten sonra da Ay’ı olması gereken yörüngesine geri koymuştur.


2 – Süper Hız: Süper hızını ve akrobasi becerisini defalarca kanıtlamıştır. Bir daire çizerek koştuğunda sert rüzgârlar meydana gelir. Saatte 650 kilometre hıza kadar çıkabilir. Bir keresinde avucunun içindeki kumları o kadar hızlı birbirine sürttürmüştür ki kumları cama çevirmiştir. Kılıcını süper hızıyla çevirdiği zaman da bir kaldırma kuvveti meydana gelmiştir ve böylece uçması da mümkün hale gelmiştir.

Gölgelerin Gücü Adına: He-Man

3 – Neredeyse Yenilmez: Çok sağlamdır ve neredeyse yenilmezdir. Vücudu çok yoğun lazer saldırılarından sağlam çıkmıştır. Üzerine devasa kayalar düştüğünde bile yara almadan kurtulmuştur.


4- Bilgelik: Prens Adam, He-Man‘e dönüştüğü zaman esrarengiz bir bilgelik de elde eder. Ve birçok kez de düşmanlarını beden gücüyle yenmek yerine akıl gücüyle yenmiştir.


5 – Güç Kılıcı: Silahsız dövüşte de çok güçlü olan ana silahı Güç Kılıcı’dır. Bu kılıcı yok edilemez bir güce sahiptir. Lazer ve sihirli güçleri kolayca savurabilir. Ayrıca kılıcın kendisi de enerji ışınları atabilir ve çevresindeki enerjiyi emebilir.

 

Yazar: İlkay Alikaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: