‘Guardians Of The Galaxy 3’ün Yönetmeni Kim Olacak

'MuhafızlarGuardians Of The Galaxy 1′ ve ‘Guardians Of The Galaxy 2’nin başarılı yönetmeni James Gunn, bildiğimiz üzere çok eskiden attığı bazı tweet‘ler nedeniyle Walt Disney Pictures tarafından kovulmuştu. James Gunn, pedofili ve tecavüz gibi çok hassas konularla alakalı attığı ‘şakalı’ tweet‘lerden dolayı özür dilemişti. Ancak buna rağmen Walt Disney Pictures kesin olarak James Gunn’ın ‘Guardians of The Galaxy 3’ün başına geçmeyeceğini yineledi.

Şu an ‘Guardians Of The Galaxy’ fanlarının akıllarındaki soru ise; ‘Guardians of The Galaxy 3’ün yeni yönetmeninin kim olacağı. Resmi olarak bir isim açıklanmasa bile kulislerde birkaç yönetmenin adı ön plana çıktı. Bunlardan biri, Brad Bird. ‘The Incredibles’ ve ‘The Incredibles 2′ ile büyük başarı elde eden yönetmen, Walt Disney Pictures’in güvendiği bir isim. ‘The Incredibles’in da esasen bir süper kahraman filmi olduğunu düşünürsek, pek mantıksız bir seçenek gibi görünmüyor.

İkincisi ve şahsen beni en çok heyecanlandıran isim ise, Edgar Wright. ‘The Cornetto Trilogy (Shaun Of the Dead, Hot Fuzz, The World’s End), ‘Scott Pilgrim vs. The World’, ‘Baby Driver’ gibi yüksek tempolu ve eğlenceli filmlerin yönetmeni Edgar Wright, bir süper kahraman filminde neler yapacak görmek isterim. Daha önce ‘Ant-Man’i yöneteceği açıklanan Edgar Wright stüdyoyla anlaşmazlığa düştüğü için daha çekimler başlamadan projeden ayrılmıştı. Kendisinin bir hayranı olarak açıkçası çok üzülmüştüm. Eğer ‘Guardians Of The Galaxy’ serisine kendisi devam edecekse, serinin pek hayranı olmamama rağmen vizyon tarihi için oturur gün sayarım, o derece. Ancak yönetmenin Walt Disney Pictures ile olan kötü geçmişinden dolayı bu ihtimalin biraz zayıf olduğunu söyleyebiliriz.

'Muhafızlar

Kulislerde dolanan üçüncü ihtimal; filmi Phil Lord ve Christopher Miller ikilisinin yöneteceği. ‘21 Jump Street’ & ‘22 Jump Street’, ‘The Lego Movie’ gibi süper eğlenceli filmlerin yönetmenliğini yapan ikilinin, ‘Guardians of The Galaxy 3’ü yönetirlerse iyi bir iş çıkarma ihtimalleri oldukça yüksek. Özellikle ‘The Lego Movie’nin genel tonunun ‘Guardians of The Galaxy’nin tonlarıyla oldukça benzer olduğuna dair yorumlar, sosyal medyada mevcut. Ayrıca Lord&Miller ikilisi yıldız oyuncu Chris Pratt ile ‘The Lego Movie’de çalışmıştı. Chris Pratt’in de ikiliyle ilişkilerinin iyi olduğu ve tekrar beraber çalışmak istediği de söylenmekte.

‘Guardians Of The Galaxy’nin Akıbeti

Guardians of The Galaxy 3’ün çıkış tarihinin 2020 olduğu daha önce açıklanmıştı. Mevcut yönetmen krizinin filmin çıkışını ileri bir tarihe erteleme ihtimali serinin hayranlarını endişelendirmiş durumda. Ancak yine sosyal medyada konuşulanlara göre Walt Disney Pictures, potansiyel üç yönetmenden birini çok yakında açıklamaya hazırlanıyor. Tabii ‘yakında’ çok yoruma açık bir kavram. Ne kadar yakında olacağını bilseydik fena da olmazdı.

Yazar: Cengizhan Bababan

'Muhafızlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: