Harlemli Dostumuz Luke Cage

Harlemli Dostumuz Luke Cage yani Carl LucasNew York‘un Harlem bölgesinde büyümüştür. Arkadaşı Willis Stryker ile birçok çete savaşlarına girmiştir. Ancak ailesine verdiği üzüntüyü, hissettiği zaman yaşam şeklini değiştirip zamanla da New York Polis Departmanı’na katılmıştır. Arkadaşı Willis ise suç işlerini büyütmüştü ve The Maggia isimli suç örgütüyle çıkar çatışmaları yaşamaktaydı.

The Maggia isimli suç örgütü, Willis‘i öldürtmek için kiralık katil tutmuştur. Willis vurulup ölümcül yara almıştır ve onu sadece Carl Lucas kurtarabilirdi. Bu sıralarda Willis‘in kız arkadaşı da bu durumdan korkup sevgilisinin yaşam tarzını tasvip etmediğine karar vermiştir. Bu yüzden de Willis‘ten ayrılmıştır. Ardından Carl Lucas‘a ilgi duymaya başlamıştır.

Harlemli Dostumuz Luke Cage

Willis ise ayrılıklarından Carl Lucas‘ı sorumlu tutup onun Harlem‘deki apartmanına uyuşturucu koymuştur gizlice. Sonra da onu ihbar etmiştir. Carl Lucas gerçeği ispatlayamamıştır ve hapishaneye düşmüştür.

Luke Cage
Harlemli Dostumuz Luke Cage / Kurmaperver Bir Geek Platformu

Birkaç kaçma girişiminden sonra Georgia eyaletindeki başka bir hapishaneye transfer edilmiştir. Hapishanedeki günleri hiç de kolay geçmeyen Carl Lucas, suçsuz yere hapse tıkılması yetmezmiş gibi, Rackham adlı bir gardiyan tarafından sürekli olarak şiddete maruz kalmıştır. Ayrıca adına istenen tüm şartlı tahliye talepleri de reddedilmiştir.

Luke Cage
Harlemli Dostumuz Luke Cage / Kurmaperver Bir Geek Platformu

Luke Cage Yani Carl Lucas

Neredeyse tüm ümidini yitirdiği bir anda, karşısına muhteşem bir fırsat çıkmıştır. Cezasını kısaltacak bir deneye gönüllü olmuştur. Dr. Noah Burstein adında bir araştırmacının kendisini bir ‘süper asker’ deneyi için ikna etmesiyle birlikte Carl Lucas’ı öldürmeyi planlayan gardiyan Rackham’ın hayalleri suya düşer. Dr. Noah Burstein, onu bir elektrik alanına koyup kimyasal bileşenler ile birlikte tek başına bırakmışlardır. Reaksiyon sonrası süper güç ve neredeyse etkilenmez bir deriye sahip olduğu için deney sonrası Carl Lucas, artık insan üstü güçlere sahip olmuştur.

Gücünü, ilk olarak hapishaneden kaçıp New York‘a dönmek için kullanmıştır. Döndükten sonra ise suçsuz olduğunu ispat edip beraat etmiştir. Daha sonraki hayatında da kiralık işler yapıp bir süre Dr. Doom için de çalışmıştır. Iron Fist ile tanışmıştır. Ayrıca çizgi romanlarda Luke Cage ilk kiralık kahramandır.

Yazar: İlkay Alikaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: