Hayao Miyazaki Hayranları İçin Studio Ghibli Tema Parkı Geliyor

Hayao Miyazaki Hayranları İçin Studio Ghibli Tema Parkı Geliyor

Hayao Miyazaki, yetmiş yedi yaşında bir Manga ve Anime sanatçısıdır. En yakın arkadaşı Isao Takahata ile birlikte Studio Ghibli adlı animasyon stüdyosunu kurmuştur. Ve elli yıldan fazladır Japon animasyon dünyasının içindeydi. 2003 yılında ‘Ruhların Kaçışı‘ ile Oscar ödüllünü almıştır. ‘Yürüyen Şato’ ve ‘Rüzgâr Yükseliyor’ ile de en iyi animasyon dalında aday gösterilmişti.

Ünlü sanatçı 2013 yılında artık emekli olduğunu açıklayıp köşesine çekilmişti. Bizlere de ‘Rüzgâr Yükseliyor’, ‘Küçük Deniz Kızı Ponyo’, ‘Yürüyen Şato’, ‘Ruhların Kaçışı’, ‘Prenses Mononoke’, ‘Kırmızı Kanatlar’ gibi başta olmak üzere birçok animasyon bırakmıştı. Fakat en son 2018 yılının Ağustos ayında da yeniden işlerin başına geçip yeni bir animasyon yapacağını haberi gelmişti.

Şimdi de Hayao Miyazaki hayranları için yapılan tema parkı ile alakalı yeni bilgiler de geldi. Japonya‘nın Nagoya bölgesinde olacak olan tema parkında birçok etkinlik alanı bulunacak. Ama en önemlisi de Hayao Miyazaki‘nin bizlere bıraktığı eserlerinde yer alan önemli yerlerin de bulunacak olmasıdır. Tema parkı ile alakalı video ve konsept tasarımları da yayınlandı.

Ama gelen son habere göre de parkın tamamen aktif olması, 2022 yılına ertelenmiş.

Haberi Yazan: Mehmet Arca

Hayao Miyazaki Hayranları İçin Studio Ghibli Tema Parkı Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: