‘Locke & Key’ Çizgi Romanı Dizi Oluyor

'Locke & Key'
‘Locke & Key’ Çizgi Romanı Dizi Oluyor

‘Locke & Key’ çizgi romanı, Türkiye‘de çok bilinmese de yurt dışında ve özellikle ana vatanı olan Amerika Birleşik Devletleri‘nde bilinen bir çizgi romandır. Bunun sebeplerinden bir tanesi fantastik ve korku alanında iyi bir çizgi roman olması, bir tanesi de bu çizgi romanın yazarının Joe Hill olmasıdır. Joe Hill de dünya korku edebiyatının ustası olan Stephen King‘in oğullarındandır. Tıpkı babası gibi ustaca işler ortaya koymaktadır. Bunların arasından ‘Locke & Key‘ çizgi romanı da Netflix ile dizi oluyor.

İngiltere‘de 2009 yılında en iyi fantastik çizgi roman ödülünü alan ve Eisner Ödülleri‘ne de aday gösterilen çizgi romanın çizeri de aynı zamanda Gabriel Rodriguez‘dir. Çizgi romanın konusu ise babalarının cinayetini çözmeye çalışan Locke ailesinin çocuklarından genç bir Locke ön planda. Bu kişinin yaşadığı evinin duvarlarında gizemli ve sihirli anahtarlar bulmasıyla macera başlıyor.

Joe Hill‘in daha önce 2010 yılında ‘Horns‘ yılında çıkarttığı romanı hem Türkiye‘de de yayınlanmıştı. Hem de 2013 yılında da sinemaya uyarlanmıştı. Umarız ki bu çizgi roman da dizi olduktan sonra ya da dizi olmadan önce Türkçe‘ye de çevrilir.

Yazar: Mehmet Arca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: