Melisa Kesmez’in ‘Bazen Bahar’ Öykü Kitabı İncelemesi

Melisa Kesmez’in ‘Bazen Bahar’ Öykü Kitabı İncelemesi

Bugün sizler ile paylaşmak için Melisa Kesmez‘in ‘Bazen Bahar‘ isimli öykü kitabını seçtim. Gotik öykü dışında öykü okumayı çok tercih etmeyen birisi olarak arkadaşımın önerisiyle okuduğum bu kitaba bayıldım. Her öyküde kendimden bir şey buldum. Öyküler, hüzünlü de olsa umutlu bitiyordu hep. Ben de en çok bu yönünü sevdim.

Melisa Kesmez'in 'Bazen Bahar' Öykü Kitabı İncelemesi

Her gün karşılaştığımız küçük ayrıntılar bambaşka anlatılmıştı. Öykülerden birinde ‘Bir roman kahramanı mesela. Kitapta bir laf eder. Altı çizilecek cilalı cümlelerden değil ama kendi halinde bir cümle. Bir tek sen cımbızlarsın onu kitabın kalabalığından. Sırf sana bir şey anlatır o cümle. Başka herkese susar.‘ diyordu. Aynen bu cümlede anlatılanı yaşadım öyküleri okurken. Her cümlesinde kendimden bir şey buldum.

Öyküler, birbirinden güzeldi. Fakat benim en çok sevdiklerim ‘Domates Tohumları’, ‘Beyaz Kelebekler’ ve ‘Yılbaşı Ağacı’ oldu. Bu kitabı okuyan herkesin kendinden bir parça bulacağına ve elinde olanların değerini daha iyi anlayacağına eminim. Son olarak bugünün şarkısı olarak benim gibi kapalı havaları sevmeyen herkes için çok sevdiğim Mika‘dan Rain‘i seçtim.

Haberi Yazan: Kumsal İpek Oker

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: