Patrick Stewart Yeniden ‘Star Trek’ Dizisinde

Patrick StewartPatrick Stewart 2000 yılından itibaren, Marvel Comics evreninde ‘X-Men‘in lideri olan Profesör X ya da gerçek adıyla Charles Xavier rolünü başarılı bir şekilde her zaman canlandırmıştır. Ama bundan çok daha öncesinde Geek‘ler için bir başka projede de başarılı bir şekilde canlandırdığı bir rolü daha vardı. Bu rol de 1987 ile 1994 yılları arasında 176 bölüm boyunca meşhur ‘Star Trek: The Next Generation‘ dizisinde, 1996 yılında ‘Star Trek: First Contact‘ ve 1998 yılında ‘Star Trek: Insurrection‘ projelerinde canlandırdığı Captain Jean-Luc Picard rolüydü.

Son gelen haberler doğrultusunda yeni bir ‘Star Trek’ dizisinin yeniden çekilmesi gündemdeydi. Ve şimdi de bu yeni ‘Star Trek’ dizisinin baş rolünün de Patrick Stewart‘ın yeniden getirildiği açıklandı. 1940 doğumlu İngiliz aktör bu Captain Jean-Luc Picard rolünün hakkını eminiz ki fazlasıyla yeniden verecektir. Projenin tam ismi henüz belli değil. Kaynaklarda ‘Untitled Star Trek/Picard Series’ olarak geçiyor projenin ismi de.

Patrick Stewart Kimdir?

Sir unvanına sahip olan Patrick Hewes Stewart, 13 Temmuz 1940 yılında İngiltere’de Yorkshire’da doğmuştur. Ergenlik döneminde tiyatro gruplarında yer almıştır. 1957 yılında da Bristol Old Vic Tiyatro Okulu’na girmiştir. Birçok önemli tiyatro oyunlarında rol aldıktan sonra 1987’de ‘Star Trek: The Next Generation’ dizisinde oynamak için Los Angeles’a gitmiştir. 1994 yılına kadar da başarılı bir şekilde bu rolü canlandırıp artık tamamen bilinen ve tanınan bir aktör olmuştur. Daha sonra da 2000 yılından itibaren ‘X-Men‘ serisinde rol almıştır. Üç defa evlilik yapmıştır. İki çocuğu olan usta aktör 2013’ten beri sanatçı Sunny Ozell ile evlidir.

Yazar: Mehmet Arca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: