Philip K. Dick’in Blade Runner Evreni Genişleyecek

Blade Runner
Philip K. Dick’in ‘Blade Runner’ Evreni Genişleyecek / Kurmaperver

Philip K. Dick‘in ‘Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi?‘ isimli romanını nasıl bilirdiniz diye sorsalar, herkes iyi bilirdik derdi mutlaka. Bilim kurgu türüne yeni bir tarz kazandıran bir romandı. Daha sonra 1982 yılında ‘Blade Runner‘ ismiyle ve 2017 yılında da devam filmi ‘Blade Runner 2049‘ ismiyle izleme şansı elde edilmişti. Her iki filmde de geçen dünya, son derece distopik, karanlık ve hatta Gotik de diyebileceğimiz bir dünyaydı. Sürekli yağmurlu, kapalı bulutlu, karlı havalar ile neon ışıkların eksik olmadığı bir yerdi.

İşte bu dünya o kadar güzeldi ki o dünyanın evreni hakkında daha çok şeyi ortaya koymak istediler. Ve evreni genişletmeye karar verdiler. Ne yazık ki henüz yeni bir film haberi gündemde yok. Ama evreni genişletmeye yönelik şu anlık kesin olan proje, çizgi roman olarak çıkmasının kesinleşmesidir. Umarız ki hızlıca yapılır da Türkiye’de de gelir bu güzel çizgi romanlar.

‘Blade Runner’ için Açıklamalar

Alcon Media Group ve Titan Publishing şirketlerinin anlaşması sonucunda ortaya çıkacak olan ortak projenin basıl bülteninde ‘Program, Blade Runner dünyasına daha derinlemesine dalmanın yanı sıra üretim sürecinin görsel ve teknik yönlerine odaklanan çeşitli yayınları canlandıran Canon çizgi romanları ve grafik romanlarında yeni bir özellik sunacak.’ şeklinde bir açıklama yer aldı.

Blade Runner

Alcon Media Group‘un CEO’larından Broderick Johnson ve Andrew Kosove ortak bir açıklamada ‘Olağanüstü Titan Çizgi Romanları ve Titan Kitapları ile ortaklaşa olarak, Blade Runner dünyasının  bu sevgili mülkün kalitesini, tonunu ve yüksek standartlarını feda etmeyi reddedecek şekilde organik olarak büyümeye devam edeceğinden eminiz .” dedi.

Titan Publishing tarafından da Nick Landau ve Vivian Cheung şunları ekledi: ‘Blade Runner, çizgi romanlarını ve resimli kitapları yayınlamaktan dolayı çok heyecanlıyız. Bu evreni neredeyse hiç keşfedilmemiş, orada daha fazlası var. Bu dünyayı yeni bir izleyici kitlesi için yeni yollarla hayata geçirmenin bir onurudur – ve Daha önce hiç görmediğiniz evrenden hikâyeleri ortaya çıkarmak için.

 

Yazar: Mehmet Arca

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: