Rebirth Justice League Cilt 1 Raflarda

Rebirth
YKY Yayınları’ndan ‘Rebirth Justice League Cilt 1’ Raflarda

Superman‘in çizgi romanlarını Türkçe‘ye kazandıran Yapı Kredi Yayınları da Rebirth akımına katılmıştı. Şimdi de bunu iyice derinleştirdi. Çünkü, Rebirth Justice League Cilt 1 – Soy Tüketme Makineleri‘ni Türkçe‘ye çevirip raflarda yerini almasını sağladılar. Yazımında Bryan Hitch‘in, çiziminde de Bryan HitchJesus Merino ve Tony S. Daniel‘in olduğu 168 sayfalık çizgi romanın Türkçe‘ye çevirisini de Anıl Bilge gerçekleştirdi.

Rebirth Arka Kapak

“JUSTICE LEAGUE Cilt 1 tüm vaatlerini yerine getiriyor ve bu destan gelecekte olacakların habercisi.” – CBR

“Bryan Hitch aksiyonu nasıl sunacağını iyi biliyor.” – NEWSARAMA

“Destansı ve muazzam bir hikâye.” – IGN

DÜNYANIN TANIDIĞI JUSTICE LEAGUE ARTIK YOK

Onlar dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük kahramanlardı. Şimdi ise en büyükleri hayatını kaybetti.

Superman öldü. Çelik Adam onu evlat edinen dünyayı kurtarmak için hayatını feda ettiğinde Justice League’deki arkadaşları mücadeleye onsuz devam etmek zorunda kaldı. Onun bıraktığı bayrağı ise yok olmuş bir evrenden gelen yaşça daha büyük ve daha bilge bir Superman devralmak zorunda.

Ama Batman, Wonder Woman ve League’in diğer üyeleri için bu “Superman” bir yabancı. Ve tıpkı Hal Jordan’ın kendisinin yokluğunda dünyayı korumakla görevlendirdiği acemi Green Lantern’lar Jessica Cruz ve Simon Baz gibi yeni Superman’in kanıtlaması gereken çok şey var.

Ama bunun için çok zamanı yok. League’in şimdiye kadar yüzleştiklerinden çok daha büyük, tanrısal bir tehdit yolda. Gezegenin yüzeyini yeniden yapılandıracak ve insanları canlı silahlara çevirecek devasa yok etme makineleri çalıştırılmak üzere.

Çizgi roman süperstarları BRYAN HITCH (JUSTICE LEAGUE OF AMERICA) ve TONY S. DANIEL (SUPERMAN/ WONDER WOMAN) güçlerini birleştirerek rekorlar kıran DC REBIRTH girişiminden doğan JUSTICE LEAGUE CİLT 1: SOY TÜKETME MAKİNELERİ’nde çizgi romanın en büyük süper kahraman ekibinin yeni çağını başlatıyor. Bu cilt JUSTICE LEAGUE #1-5 ve JUSTICE LEAGUE: REBIRTH özel sayısını bir araya getiriyor.’

Yazar: Mehmet Arca

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: