Rumpelstitskin: Karanlık Bir Masal Sinemaya Uyarlanıyor

Rumpelstitskin
Rumpelstitskin: Karanlık Bir Masal Sinemaya Uyarlanıyor / Kurmaperver

Eskiden çocukken her akşam dinlediğimiz ya da çizgi film kuşağı saatlerinde izlediğimiz masalların, son dönemlerde beyaz perdeye uyarlanmaları artmıştı. Bu uyarlamaları vizyona sokan yapım şirketlerinin başında Disney yer alıyordu. Şimdi, yeni bir masal uyarlanması daha beyaz perdeye taşınacak. Bu sefer ki masalımız ise bir anti-kahraman olan ve kötü karakterler arasında en çok sevilenlerden bir tanesi olan Rumpelstitskin karakterinin masalı olacak.

Rumpelstitskin, Grimm Kardeşler tarafından derlenen masallardandır. Daha önce de 1995 yılında tam manada bir korku filmi olarak beyaz perdeye uyarlanan masalın, bu yeni versiyonunun da karanlık bir havada çekileceği söyleniyor. Yani, bir masaldan daha çok bir korku ve drama öyküsü gibi olacakmış. Filmin yapım şirketi, Sony Pictures oluyor. Senaryoda da ‘A Monster Calls’ filminden tanıdığımız Patrick Ness yer alacak.

Rumpelstitskin rolünü ise ‘Game Of Thrones’ dizisi ile kariyerine hız katan Peter Dinklage canlandıracakmış. Ama filmin bir dönem filmi mi yoksa modern dünyada mı geçeceği belli değil.

Rumpelstitskin Masalının Konusu

Yoksul bir değirmencinin kızı vardır kendi halinde. Günün birinde Kral’a, bu kızın samanları altına çevirebildiğini söylerler. Bunu duyan Kral da kızı saraya getirtir. Kız, bir odaya kapatılır ve ondan altın dokuması beklenir. Böyle bir yeteneği olmayan değirmencinin kızı, odada ağlamaya başladığında birden yanında bir cüce belirir. Cüce, kıza niye ağladığını sorar. Kız da ona durumu anlatınca, Cüce kıza bir anlaşma sunar.

Yazar: Mehmet Arca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: