Splinter Usta Uzak Doğulu Faremiz

Splinter, aslında bir çeşit mutasyon sıvısına maruz kalan bir faredir. Ve sonrasında da Ninja Kaplumbağalar‘ı yani Ninja Turtles‘ı büyüten kişidir. Shredder‘ın ölümcül düşmanı olup kaplumbağalara da bir baba figürü olmuştur. Hepsiyle aynı anda dövüşebilecek güce ve tekniğe sahiptir. Belirli bir silah taşımaz fakat tahta bir sopa her zaman yanındadır. Ayrıca çok iyi ok atıcılığı yaptığı da bilinmektedir.
Hamato Yoshi‘nin evcil faresidir. Hamoto Yoshi ise Japonya‘nın Foot Clan‘ının en iyi savaşçılarından biridir. Hamato Yoshi, Splinter‘ı bir kafeste tutmuştur ve Splinter ile ilgilenmekten büyük keyif almıştır. Usta Splinter ise Hamato Yoshi‘yi Ninjitsu tekniğini çalışırken gözlemleyip onu taklit etmeye çalışmıştır.

Uzak Doğulu Faremiz: Usta Splinter

Splinter’ın Gelişimi

Hamato Yoshi, Foot Clan‘ın bir üyesini Lady Tang Shen için girdiği bir kavgada öldürmüştür. Lady Tang Shen‘i ve Splinter’i alarak Amerika gidip New York‘ta küçük bir savaş sanatları okulu açarak yeni bir hayata başlamıştır. Yıllar sonra öldürülen üyenin kardeşi Oroku Saki, Foot Clanı‘nın batı koluna seçilir. Bunun üzerine New York‘a gelmiştir. Bunu fırsat bilen Oroku Saki, yeni kimliği ve maskesi ile ‘Shredder‘ adını almıştır. Hamato Yoshi ile Lady Tang Shen‘in izini sürmeyi başarıp soğukkanlılıkla ikisini de öldürmüştür.

Bu arbede de kafes kırılarak açılmıştır. Splinter da kafesten kaçmıştır. New York‘un sokaklarında kaybolmuş bir şekilde yalnız başına dolaşırken zehirli bir mutasyon sıvısı taşıyan kamyonun kaza yaptığını görmüştür. Kamyondan düşen bir teneke zehirli mutasyon sıvılı kutu, yoldan geçen bir çocuğun taşıdığı kaplumbağaların akvaryumuna çarpmıştır. Splinter, kaplumbağaları ve teneke kutusunu açık bir rogar kapağından girerek lağıma götürmüştür. Kaplumbağaların, teneke kutudan sızan zehirli mutasyon sıvısının içinde gezinmelerini izlemiştir. Sebebini bilmemesine rağmen kendisi de bu zehirle temasta bulunmuştur.

Uzak Doğulu Faremiz: Usta Splinter

Ertesi sabah uyandığı zaman kendisinin ve kaplumbağaların boyunun, normalinin iki katına çıktığını görmüştür. Ayrıca kısa zamanda hepsi akıl sahibi olmuştur. Bir insan gibi ayaklarının üzerinde yürüyebilir hale gelmiştir. Kaplumbağalar, onun peşinden hiç ayrılmamışlardır. Lağımın dışındaki dünya haricinde sürekli onu takip etmişlerdir ve kaplumbağalardan biri ona ‘Splinter‘ kelimesini söylemiştir. Bu da onun ismi olmuştur. Buna karşılık olarak Splinter da bir fırtınada lağıma düşen, yıpranmış bir Rönesans dönemine ait sanat kitabında bulunan Leonardo da Vinci, Michelangelo Buonarroti, Donatello di Niccolò ve Rafael Sanzio da Urbino isimlerinin ilk isimlerini kaplumbağalara vermiştir. Kaplumbağaları, bir gün Efendi Hamato Yoshi‘nin intikamını almak için görevlendireceği düşüncesiyle, Ninjutsu tekniğiyle eğitmeye karar vermiştir. Kaplumbağalar da on üç yaşına geldiği zaman, çocuklarına Efendi Hamato Yoshi‘den ve kendilerinin nasıl mutasyon geçirdiğinden bahsetmiştir. Artık yaşlandığı için Shredder‘ın izini sürerek öldürme görevini kaplumbağalara vermiştir.

Yazar: İlkay Alikaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: