Teen Titans Go! To The Movies’ 3 Ağustos’ta Sinemalarda

Cartoon Network’ün sevilen çizgi filmi Teen Titans Go! beyaz perdede izleyici karşısına çıkıyor! Robin, Cyborg, Starfire, Beast Boy ve Raven’in maceralarını anlatan çizgi film sadık bir izleyici kitlesine sahip.

Teen Titans
‘Teen Titans Go! To The Movies’ 3 Ağustos’ta Sinemalarda / Kurmaperver

Filmin adından anlaşılacağı üzere ekip, televizyon ekranından çıkıp sinemaya gidiyor! Filmin konusunu biraz özetlememiz gerekirse eğer Batman’in sidekick’i Robin, kendi solo filmini sabırsızlıkla beklerken Batman’in sadık uşağı Alfred Pennyworth’in solo filminin çekildiğini görünce gemileri yakıyor. Fiili lideri olduğu Teen Titans ekibinin bir filmi olması gerektiğini düşünüyor. Ancak bununla ilgili ‘Justice League’nin ileri gelenleri’ Robin ile aynı şeyi düşünmüyorlar. Superman ‘Henüz kimseyi kurtarmışlığınız yok.’ deyince, ekip de kurtarma çalışmalarına başlıyor. Bu esnada Deathstroke da gayet şeytani planlarla dünyayı ele geçirmeyi düşünüyor. Teen Titans ise Deathstroke’un baş düşmanı olabilirlerse, film yapmaya değer görülebilir olacaklarını umuyor.

Kahramanlarımızın esas amacının; dünyayı kurtarmak değil de kendilerine ait filmlerinin olması yeterince komik. Ancak bunun dışında fragmanda fark edilen şu ki filmin süper kahraman filmlerine hâkim olan izleyiciler tarafından çok eğlenceli bulunacağı neredeyse kesin gibi. Dünya genelinde 27 Temmuz’da vizyona giren filmin, ülkemizdeki yayın tarihi 3 Ağustos. Filme dair ilk izlenimler oldukça iyi. IMDB puanı şu an için 6.5 (bir komedi filmine göre iyi sayılabilecek bir oran, kaldı ki Teen Titans Go’nun televizyon şovunun puanı 4,8). Metascore puanı 70, Rotten Tomatoes reytingi ise %90 gibi oldukça yüksek bir seviyede.

Teen Titans Go! To The Movies’ ülkemizde hangi sinemalarda yayınlanacak, kaç salonda dublajlı, kaç salonda alt yazılı yayınlanacak henüz belli değil. Ancak iyi haber şu ki fragmanın hem İngilizcesi hem de Türkçesi gayet güzel görünüyor. Filmin orijinalinin seslendirme kadrosunda da Will Arnett, Kristen Bell, Nicolas Cage gibi yıldızlar ile seslendirme devleri Tara Strong, John Dimaggio gibi isimler bulunuyor.

Yazar: Cengizhan Babacan

Teen Titans Filminin Künyesi:

Yayın tarihi3 Ağustos 2018 (Türkiye)

YönetmenlerPeter Rida Michail, Aaron Horvath

Seslendirenler:  Nicolas Cage, Kristen Bell, Will Arnett, Tara Strong

Yapım Şirketi: Warner Bros. Animation, DC Comics.

Aşağıda hem Türkçe hem de İngilizce fragmanları izleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: