V For Vendetta’nın Figür ve Çizgi Roman İncelemesi

Vendetta için V‘Remember Remember The Fifth Of November 

V For Vendetta çizgi romanı, Alan Moore’un yazdığı ve David Lloyd’un çizimleriyle desteklediği çizgi roman serisidir. DC Comics ve Vertigo Comics tarafından çıkarılan V For Vendetta‘nın yayınlanma tarihi de Eylül 1988 – Mayıs 1989 tarihleri arasında olmuştu. 31 Mart 2006 tarihinde de Türkiye‘de vizyona giren filmin baş rolünde V rolünde Hugo Weaving yer alırken, Natalie Portman ve John Hurt da ona eşlik etmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri’nin başlattığı ve daha sonra da İngiltere’ye de sıçrayan nükleer savaştan sonra, İngiltere, bu savaştan harap olmuş halde çıkmıştır. Ülkede kaos hâkim sürmektedir. Bu dönem sonrası faşist bir parti Norsefire iktidara gelmiştir. Devletin dört ana merkezi vardır. Bunlar Eye (Göz), Ear (Kulak), Nose (Burun) ve Finger (Parmak)’dır. Sırasıyla biri izler, biri dinler, biri kolluk gücü ve sonuncusu da adli incelemelerden sorumludur. Ayrıca Fate adını verdikleri gelişmiş bir bilgisayar sistemi bütün bunları organize eder.

Vendetta için V

Bu  siyasi yönetimin altına giren halk ve bu baskıcı yönetimi yıkmayı hedef olarak seçen V’nin hikayesi anlatılıyor. Türkiye‘de ilk önce Arka Bahçe Yayıncılık tarafından Türkçe basılan V For Vendetta, geçtiğimiz dönemlerde de JBC Yayıncılık tarafından Türkiye‘de yeniden basılmıştır.

Aşağıdaki videomda da Neca tarafından mükemmel tasarlanıp çıkarılan V‘nin aksiyon figürü ile JBC Yayıncılık tarafından bol kırmızı ve siyah tonlu V For Vendetta çizgi romanının inceleme ve tanımını göreceksiniz…

Figürü bulmanız zorda olsa da V For Vendetta özel edisyona buradan ulaşıp satın alabilirsiniz.

V For Vendetta İnceleme Videosu

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: